Športová aréna je sama sebou neuveriteľne zaujímavé miesto, fanúšikovia sedia napäto na svojich miestach a povzbudzujú svoj tím k lepším športovým výkonom. Pri všetkom tom napätí naokolo, ako môže informačný panel prispieť k ešte lepšiemu zážitku a vzrušeniu divákov? Ako sa vysporiadať so všetkými otázkami a problémami okolo informačného panelu?

Poskytnite zábavu, nie len informácie

Mike Marusic, riaditeľ Sharp Electronics, verí, skutočná hodnota informačného panelu je poskytnúť zábavu a zaujímavé informácie pre fanúšikov.

„Nie je to len o štatistikách,“ povedal Marusic v rozhovore. Informačný panel by nemal poskytnúť len neosobné informácie, ako skóre, mal by tiež ukázať „príbeh“. Napríklad, obrazovka by mohla premietať informácie o hráčovi, jeho rodine, koníčkoch a záujmoch. Pripomenúť divákom, že ich obľúbený futbalový alebo basketbalový hráč je človek, rovnako ako oni.

Štadióny môžu tiež využiť interaktívne kiosky a priniesť tým fanúšikovi ešte väčší zážitok. Napríklad, na štadióne môžete poskytnúť selfie kiosk, ktorý umožní hráčom urobiť si selfie s virtuálnym hráčom a pod.

Dodajte flexibilný obsah

Štadióny sú primárne určené na športové podujatia, ale môžu tiež hostiť rôzne koncerty, firemné akcie a náboženské podujatia.

„Naše požiadavky sú rôzne, či už športové alebo iné podujatia. Na začiatku, sme chceli poskytnúť najvyšší možný level zážitku zo športových udalostí naším fanúšikom na našich baseballových zápasoch. Potom, sme potrebovali systém plug and play (pripoj a hraj), ktorý by splnil špeciálne požiadavky pri našich nešportových podujatiach,“ povedal Corey Bugno, viceprezident Winston-Salem Dash, MLB mužstva z Winston-Salem, Severná Karolína. „Tieto požiadavky sú rôzne od podnikových prezentácii až po premietanie na rôznych plesových udalostiach, ktoré sme organizovali na našom štadióne.“

Predajcovia informačných panelov nám vedia splniť tieto požiadavky s ich silnou ponukou systémov, ktoré zabezpečia široký rozsah obsahu. Môžu tiež poskytnúť 4K zobrazenie, takže či už neziskové organizácie alebo veľké spoločnosti týmto vedia priniesť pôsobivý obsah.

Sprevádzajte fanúšika zážitkom

Informačný panel nemusí byť užitočný len pri poskytovaní informácii a zábavy, ale môže byť užitočný aj napríklad pri navigovaní fanúšika.

Marusic poukázal nato, že štadióny môžu využiť informačný panel pre navigáciu fanúškov z jedného konca štadióna na druhý. Napríklad, môžete správne naviesť fanúšikov smerom k interaktívnym kioskom alebo stánkom s občerstvením pomocou informačného panelu. Rovnako na štadión môžete nainštalovať informačné kiosky so zaujímavými miestami, ktoré sa oplatí navštíviť. Štadióny môžu tiež využiť analytické nástroje ako senzor internet vecí (IoT), na zistenie toho, kadiaľ sa fanúšikovia najčastejšie pohybujú a následne ich nasmerovať správnym smerom.

Všetky tieto nástroje, podľa Marusica, robia štadión hodnotnejším miestom.

Hraj!

Informačný panel by mal v konečnom dôsledku priniesť fanúšikom lepší zážitok z hry. Nemal by byť čisto len reklamným nástrojom, ale skôr, niečo, čo ponúkne skutočnú hodnotu pre fanúšikov. Zlepšenie zážitku fanúšika sa v konečnom dôsledku prejaví aj na zvýšenom zisku. Spokojní fanúšikovia tam potom strávia viac času a minú viac peňazí.