Sú informačné kiosky budúcnosťou v digitálnom podaní informácii?

Najväčším problémom pri zobrazení informácii nie je mať čo najväčšiu obrazovku, ale skôr tu menšiu: smartphone zákazníka. Je zložité docieliť aby bola vaša obrazovka pre zákazníka zaujímavá, keď ten má na svojom telefóne práve otvorenú relevantnejšiu stránku na facebooku. Jedným zo spôsobov, ako môžu obchodníci prilákať týchto rozptýlených zákazníkov, je začleniť interaktívne prvky do svojich informačných panelov. V tomto bode podanie informácii prekročí hranicu do sveta kioskov. Sú kiosky budúcnosťou v digitálnom premietaní informácii?

Kiosky sú v prvom rade interaktívne nástroje, ktorých cieľom je zaujať zákazníkov na dlhší čas ako informačný panel. Informačný panel na druhej strane je primárne určený na zobrazenie správ zákazníkom v krátkom čase, či už sú to reklamy alebo informácie.

Informačný panel si vyžaduje iba obrazovku, prehrávač médií a správny softvér. Avšak, akonáhle pridáte dotykové ovládanie, hranica medzi kioskom a informačným panelom sa stáva veľmi nejasná. Potom je už jednoduché pridať bezdrôtovú tlačiareň, skener a iné nástroje podobné kiosku.

Tieto kioskové prvky tiež dodávajú projekcii informácii skutočne špeciálny prvok: relevantný dynamický obsah.

Lepší obsah

Nie je to len o obsahu, zákazníci avšak nebudú venovať pozornosť vaším informáciám, ak váš obsah pre nich nebude relevantný. Mnohí výrobcovia sa pokúšajú inovovať projekciu informácii tým, že pridávajú dynamický obsah, ktorý sa mení podľa zvukov chôdze, demografických prvkov a vstupov zákazníka.

Napríklad obrazovka v obchodnom centre by mohla analyzovať tvár zákazníka, aby sa odhalili informácie, ako či sa jedná o muža stredného veku a následné zobraziť relevantnú zľavu v obchode.

Prvky interaktívneho kiosku môžu zlepšiť celkový obsah zobrazenia informácii prostredníctvom niekoľkých metód. Použitím takejto obrazovky v obchodnom centre by ten istý muž mohol prísť k obrazovke a zopár dotykmi získať zľavový kupón do svojho telefónu.

V prípade, že obrazovka nezaujme dostatok zákazníkov, obchodné centrum môže túto skutočnosť zohľadniť a jednoducho prepnúť obsah. Interakčné prvky v podstate pridávajú ďalší krok k prilákaniu si zákazníka, zatiaľ čo predtým by bol zákazník len pasívnym prijímateľom informácií.

Netvrdíme týmto, že prilákanie zákazníka si nutne vyžaduje dotykový displej.

Pridať alebo nepridať tieto prvky do vašej obrazovky

Pridanie interaktívnych prvkov do vašej obrazovky stojí veľa práce. Vyžaduje si zmeny v hardvéri, softvéri a údržbe. Vyžaduje si tiež, aby ste pripravili kvalitný interaktívny obsah, ktorý by zákazníkov informoval a zároveň prilákal. Možno to nie je to, čo hľadáte.

Ak máte záujem najmä o to, aby ste zákazníkom poskytli nejaké informácie prostredníctvom obrazovky, ktorá ich dostatočne upúta na nejakú dobu, v tom prípade dotykový displej nie je nevyhnutný.

Za týchto okolností môžete do svojej obrazovky napriek tomu bez problémov integrovať kioskové prvky. Môžete napríklad začleniť QR kód na displej so zľavami, alebo jednoducho umiestniť správu na konci vašej obsahovej slučky a požiadať vaše publikum aby vás sledovalo na facebooku, instagrame alebo twitteri.

Sú informačné kiosky otázkou budúcnosti?

Je pravdepodobné, že v bezprostrednej budúcnosti budú kiosky a informačné panely existovať vedľa seba a občasne spolupracovať.

Z tohto dôvodu vidíme posun smerom k dynamickejšej projekcii informácii na získanie si zákazníkov v danom momente s cieľom ponúknuť im skutočne relevantný obsah. Vzhľadom na tento trend, hranica medzi digitálnym panelom a kioskom bude pravdepodobne aj naďalej tenká.